Що таке рада з сертифікації йоги?

Традиційно, навчання йоги здійснювалось обізнаними, досвідченими та мудрими людьми в сім’ях (можна порівняти з освітою, яку здобувають у монастирях на заході), а потім провидцями (Ріші/Муні/Ачарії) в Ашрамах. Поширеність, популярність та вплив йоги на людський розум і тіло в переважній більшості є визнаними в усьому світі.

Міністерством АЮШ (аюрведа, йога, натуропатія, унані, сіддха та гомеопатія), уряд Індії після оголошення Міжнародного дня йоги у 2015 році було схвалено схему сертифікації професіоналів йоги та акредитації закладів йоги (22 червня 2015 року). Програма сертифікації та акредитації була започаткована під керівництвом Ради з якості Індії (QCI).

Заснування Ради з сертифікації йоги

Рада з сертифікації йоги була створена в березні 2018 року; почала функціонувати з червня 2018 року. Рада з сертифікації йоги заснована під егідою Національного інституту йоги Морарджі Десаї, Міністерство АЮШ, уряд Індії з повною функціональною автономією.

Секретар, Міністерство АЮШ є головою Ради з сертифікації йоги. Спільний секретар, Міністерство АЮШ є віце-головою Ради з сертифікації йоги. Рада з сертифікації йоги має представників із Міністерства охорони здоров’я і благополуччя сім’ї, Міністерства розвитку людських ресурсів, експерта з акредитації, юриста й експерта з йоги. Секретаріат Ради з сертифікації йоги очолює генеральний директор, який є директором Національного інституту йоги Морарджі Десаї.

Рада з сертифікації йоги створена для сертифікації професіоналів йоги та акредитації закладів йоги шляхом створення навчальних програм для тренерів з йоги різних рівнів та інших подібних заходів, які можуть вважатися необхідними для популяризації йоги. Професійне оцінювання постачальників відповідних послуг проводиться з метою сертифікації компетенції, щоб користувач послуги був впевнений у тих навичках, якими володіє тренер.

Цілі Ради з сертифікації йоги

 • Поширювати йогу як засіб покращення здоров’я в цілому та людських цінностей
 • Поширювати йогу як професійну навичку
 • Розробити стандарти й параметри, оцінювати компетенції та сертифікувати професіоналів йоги різних рівнів
 • Розробити стандарти й параметри, оцінювати компетенції та акредитацію шкіл/закладів/центрів йоги
 • Внести уніфікацію та стандарти в курси йоги, що проводяться в Індії та усьому світі
 • Співпрацювати з національними та міжнародними організаціями для популяризації йоги
Що означає "акредитація закладу"?
“Акредитація закладу” означає, що заклад має право проводити курси, еквівалентні сертифікатам, запропонованим Радою з сертифікації йоги для професіоналів йоги, та здійснювати оцінювання власних кандидатів відповідно до вказівок Ради з сертифікації йоги.
Чи акредитований «Міжнародний Інститут Аюрведи та Йоги»?
“Міжнародний інститут аюрведи та йоги” акредитований при Міністерстві АЮШ (аюрведа та йога), Рада з сертифікації йоги. Має офіційний статус для проведення курсів йоги та іспитів. Номер сертифікату: УСВ / 20 / УС / 000032 від 08.10.2021
Чому вам потрібно отримати сертифікат професіонала йоги?
 • Ви впевнені, що отримали якісні знання з йоги від кваліфікованих і сертифікованих викладачів та інструкторів.
 • Ви маєте офіційний статус сертифікованого професіонала йоги.
 • Сертифікат видається Радою з сертифікації йоги, Міністерство АЮШ (аюрведа та йога), уряд Індії.
 • Ви маєте можливість довести та засвідчити свої знання й здібності за допомогою відповідної сертифікації міжнародного стандарту та державного рівня.
 • Відкрити нові можливості для викладання йоги в різних закладах (школах, готелях, офісах, клубах, спортивних центрах, оздоровчих центрах, центрах йоги тощо).
 • Практика йоги в медичних закладах і центрах
У яких країнах сертифікат дійсний?
Сертифікат дійсний і визнаний в усіх державах-членах Організації Об’єднаних Націй (ООН).
Я займаюся йогою багато років, працюю інструктором йоги, чому я маю отримати сертифікат?
Ви можете займатися йогою багато років, працювати інструктором йоги, але офіційна атестація ваших знань і навичок на державному рівні дасть вам нові можливості для Вашої кар’єри та відкриє нові горизонти для офіційного працевлаштування будь-яким у світі. Відкрийте нові можливості для викладання йоги в різних закладах (школах, готелях, офісах, клубах, спортивних центрах, оздоровчих центрах, центрах йоги тощо).
Який мінімальний вік та кваліфікація для зарахування на курс?
Критеріїв прийнятності немає, прийнятність підтверджується закладом після особистої співбесіди.
Курси лише для професіоналів йоги?
У нас є курси для професіоналів та непрофесіоналів.
Де проводяться курси?
Киев, Україна
Якою мовою проводяться курси?
Англійською, українською обо  російською.
Курси проводяться онлайн чи офлайн?
онлайн та офлайн (теоретичне й практичне навчання здійснюється в змішаній формі, як онлайн, так і офлайн)
Яка тривалість курсів?
Залежно від вибраного курсу та від того, чи курс передбачає повний або неповний робочий день, тривалість 1- 6 місяців
Яка вартість курсів?
 • Рівень 1 Волонтер йоги 
 • не менше 50 годин
 • Вартість: 100.0 USD (Вартість включає: вступний та реєстраційний внесок, навчальний матеріал, теоретичне та практичне навчання, сертифікат про закінчення курсу та бланк успішності, зарахування до Ради із сертифікації йоги, екзаменаційний внесок та видачу сертифікату)
 • Рівень 2 Інструктор протоколу йоги 
 • 200 годин
 • Вартість : 250.0 USD (Вартість включає: вступний та реєстраційний внесок, навчальний матеріал, теоретичне та практичне навчання, сертифікат про закінчення курсу та бланк успішності, зарахування до Ради із сертифікації йоги,екзаменаційний внесок та видачу сертифікату)
 • Рівень 3 Інструктор благополуччя йоги 
 • 400 годин
 • Вартість : 400.0 USD (Вартість включає: вступний та реєстраційний внесок, навчальний матеріал, теоретичне та практичне навчання, сертифікат про закінчення курсу та бланк успішності, зарахування до Ради із сертифікації йоги, екзаменаційний внесок та видачу сертифікату)
 • Рівень 4 Асистент терапевта йоги  
 • Не менше 400 годин (контактна програма 100 годин на тему анатомії та фізіології)
 • Вартість: 600.0 USD (Вартість включає: вступний та реєстраційний внесок, навчальний матеріал, теоретичне та практичне навчання, сертифікат про закінчення курсу та бланк успішності, зарахування до Ради із сертифікації йоги, екзаменаційний внесок та видачу сертифікату)
 • Рівень 5 Терапевт йоги 
 • Не менше 800 годин (контактна програма 100 годин на тему анатомії та фізіології)
 • Вартість: 1000.0 USD (Вартість включає: вступний та реєстраційний внесок, навчальний матеріал, теоретичне та практичне навчання, сертифікат про закінчення курсу та бланк успішності, зарахування до Ради із сертифікації йоги, екзаменаційний внесок та видачу сертифікату)
 • Стипендіальні курси
 • Індивідуальні курси
Де я складатиму іспит?
Київ, Україна
Ким видається сертифікат?
Радою з сертифікації йоги, Міністерство АЮШ (аюрведа та йога), уряд Індії.
Який термін дії сертифікату?
Термін дії сертифікату відраховується від дати оголошення результату. Термін дії сертифікату 5 років.
Чи можна поновити сертифікат?
Кандидат, сертифікований за різними типами сертифікації, повинен з’явитися в програмі Неперервної освіти йоги (CYE) для поновлення свого сертифікату.
Як я можу подати заявку та отримати сертифікат?
 1. Вибір курсу
 2. Подання заявки
 3. Виклик на співбесіду
 4. Підтвердження заявки
 5. Початок курсу
 6. Завершення курсу
 7. Після завершення курсу видається електронна копія (версія для друку) «Завершення курсу» разом із переліком оцінок.
 8. Складання іспиту
 9. Успішний результат іспиту
 10. Видача сертифікату
Скільки курсів я можу вивчати одночасно?
Одночасно Ви можете вивчати лише один курс.

Якщо у вас є запитання чи повідомлення, ми будемо раді відповісти, ми тут, щоб допомогти вам. Ви можете зв’язатися з нами по Эл. почта: contact@uaay.org, Телефоны: +38 068 293 0386,+38 093 051 6514( Whatsapp, Viber) або надіславши форму нижче