Скубко Олексій Юрійович

Біографія
ПІБ: Скубко Олексій Юрійович
Дата народження: 16 листопад 1963 р
Місце народження: г. Киев.
Сімейний стан: одружений, 3-е дітей (дівчинки): 26 років, 25 років і 14 років.

Кілька фактів:
Навчався в школі №19 на Подолі, в класі з гуманітарним ухилом (поглиблене вивчення предметів: англійська мова, суспільствознавство, історія та ін.)
Після школи пішов в армію. Служив в Німеччині з 1982 по 1984 р.р.
У 1987 році вступив до Університету ім. Т.Г. Шевченка нафакультет сходознавства та історії Стародавнього світу, де поглиблено вивчав історію Стародавньої Індії та її філософські системи. У 1993 році отримав диплом про закінчення університету за фахом історик.
З 1993 ОП 2000 р.р. займався різними видами бізнесу.
У 2000 р почав викладати йогу.
У 2003 р відкрив і очолив студію аюрведи-йоги Олексія Скубко (на Виноградорь, м.Київ), яка працює і донині, керівником якої і є.
Про те, який шлях привів Олексія Скубко до йоги, коротко з його інтерв’ю для особистого сайту (2000р.):
Сам собі вчитель

Класичне питання: з чого все почалося?
– Перший інтерес до йоги у мене виник в 1975-1976 році, коли я навчався в середній школі. У той час інформація по духовних практик була доступна лише в формі самвидаву. Може здатися неймовірним, але джерелом багатьох передруків з йоги був Видубицький монастир. Знайомі моїх знайомих спілкувалися з монахами, і таким чином тексти відомих майстрів Шівананди і Есудіана вперше потрапили в мої руки. У1978-1979році я серйозно пошкодив меніск в процесі занять дзюдо і переніс операцію на нозі. Півтора місяці довелося провести в лікарні. Потім мене направили проходити відновну фізіотерапію за місцем проживання. Моїм лікарем став завідувач відділенням Віталій Іванович Фалетров. Це був один з тих рідкісних лікарів, чиї пізнання не обмежувалися академічної медициною. Від нього я вперше почув про існування активних точок і енергетичних меридіанів на тілі людини. Дізнавшись про мій інтерес до йоги, Віталій Іванович запропонував провести експеримент: він допомагає мені з літературою з йоги, але я займаюся під його медичним наглядом. З цього моменту кожен крок моїх занять вивчався всіма доступними медичними методами. Таким чином, до армії завдяки практиці я вже повністю позбувся мучили мене з дитинства хвороб.

В армії ти теж продовжував займатися?

– Я прокидався за півгодини до загального підйому, щоб виконати ранковий комплекс асан. В основному в той час я робив відомий комплекс «Сурья Намаскар», що в перекладі означає «Привітання Сонця». Через якийсь час мене викликали в особливий відділ, де пояснили, що йога в Радянському Союзі заборонена, так як вона втілює ідеї крайнього індивідуалізму, що суперечить комуністичній ідеї розвиненого колективізму, і якщо я не припиню свої заняття, мене відправлять до психіатричної лікарні.

І ти припинив заняття?

– Ні. Я перейшов виключно на «внутрішню» роботу, яку ніхто не міг помітити, так як зовні в ній не було нічого особливого. Всі вправи мені надсилали в листах моя дівчина і Віталій Іванович. Через якийсь час у мене вилучили всі листи, але це вже не мало значення, так як я вчив все напам’ять. Основні практики я робив в той час, коли ходив у караул, охороняючи склади боєприпасів і т.д., це допомагало мені бути в дуже хорошій формі, підвищена уважність і максимальна зібраність врятували мені життя під час нападу на секретний об’єкт, який ми успішно захистили , я тоді відбувся лише незначною травмою і декількома днями медсанбату, ну а лаври і почесті як завжди отримали офіцери. Пізніше перед самою демобілізацією я таємно тренував офіцерів і спецназівців навичкам йоги, хоча ми все дуже ризикували.

Як розвивалися події після армії?

– Під час служби я отримав контузію, наслідком якої стала невралгія лицьового нерва, мучиться мене згодом кілька років, і заробив гастрит. Тому, повернувшись на громадянку, я з головою поринув у практику: треба було рятувати організм. У той же час, щоб глибше зрозуміти йогу і індійську філософію, я вступив до університету ім. Т. Шевченка на факультет сходознавства та історії Стародавнього світу. Днем крутив гайки в тролейбусному депо, а ввечері ходив на пари. Йогою займався рано вранці перед роботою. Мене захопила йога по Айенгар, я став багато часу приділяти асанам і пранаяме, а про внутрішні практиках на час забув.

Всі вихідні я проводив в історичній бібліотеці при Києво-Печерській Лаврі. Вища освіта навчило мене системному підходу і правильного аналізу при роботі з текстами, а також дисципліни і серйозному ставленню до процесу навчання, без чого, як мені здається, неможливо досягти результату в йозі. Мені треба було захищатися з історії філософії Санкхья даршана і Йога даршана, завдяки цьому я уважно вивчив Веди, Рігведи, Араньяки, Атхарваведа і інші класичні тексти. Але так йога навіть в 1993 році була під неформальним забороною у мене виникли в Університеті серйозні проблеми з цією темою, хоча на кафедрі все пройшло дуже добре.

– Як ти прийшов до внутрішніх аспектів йоги?

– Я займався асанами і пранаямой в досить щільному режимі. Однак з часом помітив, що незважаючи на збільшення сили і гнучкості моє здоров’я не покращився, навіть навпаки. Мені не давав спокою питання: чому, якщо в древніх текстах стверджується, що хатха-йога настільки могутня, більшість сучасних йогів відчувають такі ж проблеми зі здоров’ям, як і звичайні люди?

Щоб глибше зрозуміти йогу і індійську філософію, я вступив до університету
ім. Т. Шевченка в 1987 р. – на факультет сходознавства та історії Стародавнього світу. Поєднуючи навчання і роботу поміняв різні форми навчання.

До 1995 року, оцінивши свій фізичний і психічний стан, я гостро відчув необхідність змін. Віталій Іванович нагадав, що внутрішні практики вже колись (в армії) врятували моє життя, так чому б не повернутися до них? Так я і вчинив. Вивчаючи всі доступні першоджерела з йоги та медичну літературу, я ще більш уважно став відстежувати те, як впливає на мене виконання тих чи інших вправ. Крім суб’єктивних відчуттів я постійно використовував медичні прилади; що вело до накопичення і розподілу енергії – залишав, що активізувало видатковий процес – припиняв використовувати. Всі показники фіксувалися мною в щоденнику. В результаті я визначив невелику кількість технік, в які вирішив заглибитися.

Подивившись на загартовування з точки зору йоги, я поставив собі за мету зробити систему загартовування без стресу, щоб не витрачати енергію при загартовуванні, а отримувати. Уже в 2000 році, дізнавшись про те, що подібна практика під назвою «туммім» існує в Тибеті, я почав сушити на собі простирадла на морозі після попереднього купання в ополонці. Поступово в результаті практики природна температура мого тіла стала знижуватися. При цьому замість дискомфорту відчувався величезний прилив сил.

Вища освіта навчило мене системному підходу і правильного аналізу при роботі з текстами, а також дисципліни і серйозному ставленню до процесу навчання, без чого, як мені здається неможливо досягти результату

В одному з варіантів перекладу слово «йога» означає «зв’язок». Часто під цим мається на увазі з’єднання індивідуальної душі з Абсолютом.Але для мене «йога» перш за все означає вміння пов’язувати воєдино інформацію з різних джерел.Часто мені доводилося знаходити важливі для моєї практики ключі у російських силачів, в корейському су джок, ісламському суфізм, тувинському шаманизме, тибетської йоги, китайському даосизмі, японському дзен і навіть в шведському масажі.

Весь період з 1992 по 2000 рік шукав підхід: як адаптувати йогу під конкретну місцевість в Україні, з урахуванням всіх сезонних температурних і географічних чинників.

У 2005 р з’явилася гостра необхідність в нових знаннях, що призвело до вивчення аюрведи, що б знайти відповідь не питання, які тільки практика йоги не давала.
З моменту знайомства почалася співпраця і спільна робота з представником інституту аюрведи йоги «Чакрапані» Віджай Кумар Сінгхом, доктором аюрведи, хірургом і кандидатом наук. У співпраці проводяться навчальні курси за програмою аюрведа йоги і панчакарма на базі йога-студії Олексія Скубко.
За трагічними обставинами, у зв’язку зі раптовою кончиною Віджая Кумара Сінгха, в 2015р. спільна діяльність припинилася.

Паралельно, з 2004 по 2013 р.р., спільно з Російською Асоціацією Психологів проводилися тренінги та семінари з підготовки тренерів з йоги в умовах екстремальних кліматичних зон. Місцем проведення даних заходів були: Алтайський край, Сибір та інші північні регіони Росії. Завдання таких заходів була: максимальна адаптація знань аюрведи йоги до місцевості проведення навчання і проживання практиків в конкретних зонах.

Процес дослідження, вивчення і ведення спостережень припинявся ні коли.
Маючи хороші, раніше напрацьовані контакти і знайомства, процес пізнання і пошуку відповідей на питання тривав. З’являлися нові знайомства, які сприяли розвитку. Свою лепту в цей процес так само вніс і керівник клініки «Чакрапані»
г.Джейпур Раджеш Кутеча, ректор академії, професор аюрведи, його глибокі дослідження в області аюрведи набагато розширили моє розуміння предмета і практичне застосування.

На даний момент триває робота над методологією на основі напрацьованих знань, отриманих від Віджай Сінгха, співпрацюючи з Кутеча Раджічем.